Zęby - nie tylko kwestia urody

sko-dentystycznym w jednej z uczelni medycznych. Lekarze nie piszą jednak prac magisterskich ? pełne prawo wykonywania zawodu lekarza dentysty uzyskuje się pozytywnym zdaniu Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego (LDEP), od

Zęby - nie tylko kwestia urody

Stomatolog, za Wikipedią:

W Polsce tytuł lekarza dentysty i ograniczone prawo wykonywania zawodu uzyskuje się po pięcioletnich jednolitych studiach magisterskich na kierunku lekarsko-dentystycznym w jednej z uczelni medycznych. Lekarze nie piszą jednak prac magisterskich ? pełne prawo wykonywania zawodu lekarza dentysty uzyskuje się pozytywnym zdaniu Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego (LDEP), od roku 2013 Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego oraz po odbyciu rocznego stażu podyplomowego.

Zgodnie z ustawą o zawodzie lekarza i lekarza dentysty z dnia 5 grudnia 1996 r., lekarz dentysta upoważniony jest do leczenia schorzeń zębów, jamy ustnej oraz obszaru twarzoczaszki i okolic przyległych

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stomatologia


Rodzaje i typy protez

Stomatologia to bardzo szeroko rozumiane pojęcie w którym znajduje się wiele różnych poddziałów. Protetyka to tylko jednak z nich, a rodzaje i typy dostępnych dzisiaj protez jest na tyle duża, że czasami ciężko się zdecydować która opcja będzie dla nas bardziej odpowiednia.

Obecnie najbardziej zaawansowaną metodą protetyki jest osadzanie koron cyrkonowych na wcześniej założonych implantach, takie rozwiązanie jest bardzo trwałem. Niestety jest to również najdroższa dostępna metoda leczenia protetycznego. Mimo wszystko polecana jest nie tylko przez dentystów, ale i samych pacjentów.


O implantach

Implanty stomatologiczne (wszczepy śródkostne) ? protezy stosowane w celu odbudowy utraconego uzębienia. Wykonane są z tytanu, który jest metalem obojętnym dla organizmu i nie ma wpływu na zdrowie. Implanty stomatologiczne są produkowane w różnych kształtach, wielkościach i mogą mieć różnie modyfikowaną powierzchnię. Implantologia jest alternatywą dla klasycznych rozwiązań protetycznych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Implanty_stomatologiczne