Tekst o podatkach

. Nie wszystkie wychodzą nam na dobre. Trzeba pamiętać, że zmiany dotyczą również przepisów podatkowych. Jeśli nie jesteś z tym na bieżąco jako osoba prowadząca własna działalność gospodarczą, to przemyśl, czy nie warto skorzystać

Tekst o podatkach Nie prowadź księgowości samodzielnie, skorzystaj z pomocy doświadczonego biura rachunkowego

O zmianach w przepisach podatkowych

Z nowym rokiem często przychodzi wiele zmian. Nie wszystkie wychodzą nam na dobre. Trzeba pamiętać, że zmiany dotyczą również przepisów podatkowych. Jeśli nie jesteś z tym na bieżąco jako osoba prowadząca własna działalność gospodarczą, to przemyśl, czy nie warto skorzystać z oferty biura rachunkowego. Pracujący tam księgowi muszą być na bieżąco z prawem podatkowym, a ty unikniesz wielu kłopotów.Pamiętaj, jako biznesmen wcale nie musisz znać się na wszystkim. Warto podjąć mądrą decyzję i zaufać specjalistom.


co się opłaca

Nie warto ryzykować z samodzielnym prowadzeniem rachunkowości swojej firmy. Poza tym, że wymaga to naprawdę dużo czasu, to również sporej wiedzy. łatwo pogubić się w gąszczu przepisów podatkowych, zwłaszcza że ulegają one zmianom. Na bieżąco z tematem są specjaliści - księgowi i doradcy podatkowi. Ty jako właściciel firmy powinieneś skupić się na prowadzeniu własnego biznesu i rozwijaniu go. Nie trać czasu na zdobywanie wiedzy o podatkach, ani na rachunkowość - zaufaj profesjonalistom!


Czym jest podatek?

Podatek ? obowiązkowe świadczenie pieniężne pobierane przez związek publicznoprawny (państwo, jednostka samorządu terytorialnego) bez konkretnego, bezpośredniego świadczenia wzajemnego. Zebrane podatki są wykorzystywane na potrzeby realizacji zadań publicznych.

Współcześnie pieniądze z podatków trafiają do skarbu państwa, województwa, powiatu albo gminy, które dzięki temu mogą inwestować w rozwój infrastruktury, wojska, policji, oświaty, służby zdrowia itp. Obecnie uznaje się, iż podatki są świadczeniami pieniężnymi, jednakże w historii znane są również podatki świadczone w innych niż pieniądz dobrach.

Zgodnie z polskim prawem daniny, aby zostały uznane za podatki muszą posiadać 4 cechy:

nieodpłatność
przymusowość
powszechność
bezzwrotność
Podatki dzielą się na:

bezpośrednie ? nałożone na dochód lub majątek podatnika, np. podatek dochodowy, gruntowy, spadkowy;
pośrednie ? nakładane na przedmiot spożycia, np. VAT, akcyza ? ostatecznie płaci konsument.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Podatek