Planowanie wesela - sama radość?

j też racji wszystkim młodym parom, które do niego dopiero się przygotowują i odliczają dni do tego szczególnego momentu można udzielić kilku dobrych rad. Przede wszystkim trzeba się skupić na tym, aby na weselu nie zabrakło napra

Planowanie wesela - sama radość? Twoje wesele powinno mieć odpowiednią oprawę. Sprawdź tu:

Wesele i nietuzinkowa muzyka

Każdy, kto kiedykolwiek organizował wesele, wie, jak wielkim jest ono wydarzeniem. Z tej też racji wszystkim młodym parom, które do niego dopiero się przygotowują i odliczają dni do tego szczególnego momentu można udzielić kilku dobrych rad. Przede wszystkim trzeba się skupić na tym, aby na weselu nie zabrakło naprawdę dobrego zespołu, który rozkołysze w tańcu całą salę. Chyba nie ma nic gorszego niż goście, którzy się nie chcą bawić! Z tego powodu naprawdę warto jest poświęcić choć trochę czasu na to, by znaleźć odpowiednią kapelę dla siebie. Szukając w Internecie można wiele ciekawych zespołów odkryć, jednak to jeżdżenie po salach weselnych okazuje się w wielu regionach bardzo modnym sposobem na poznanie odpowiednich grajków.


Terminy, terminy i jeszcze raz terminy

Zasadniczo - jeśli zamierzamy się pobrać w sezonie letnim, musimy się liczyć z tym, ze fotograf może nie mieć wolnych terminów. Pamiętajmy, że wesela mają miejsce najczęściej w soboty, więc ktoś inny może nam "sprzątnąć" fotografa sprzed nosa.

Dlatego polecam wczesną rezerwację, aby zapobiec problemom. Zwłaszcza, jeśli wymarzyliśmy sobie, że ta konkretna osoba będzie robić nam zdjęcia.


Suknia ślubna - dlaczego jest biała?

Obecnie tradycyjnym kolorem sukien ślubnych w kulturze zachodniej jest biel oraz warianty koloru kremowego, np. ecru. Jedną z pierwszych kobiet, która użyła białej sukni ślubnej była Maria I Stuart, poślubiająca Franciszka II Walezjusza. Ta zmiana koloru sukni była potraktowana jako zła wróżba, jako że kolor biały był w tamtym okresie oficjalnym francuskim kolorem żałobnym. Biel sukien ślubnych stała się popularna po zawartym w roku 1840 małżeństwie Wiktorii Hanowerskiej z księciem Albertem. Oficjalna fotografia ślubna tej pary została szeroko opublikowana i zainspirowała wiele panien młodych do podobnego wyboru koloru. Przed okresem wiktoriańskim suknie ślubne miały dowolny kolor z wyjątkiem czerni (symbolizującej żałobę) i czerwieni (łączonej z prostytucją). Biały strój stał się z czasem symbolem szczęścia, czystości serca i niewinności dzieciństwa. Z czasem przypisano też bieli symbolizowanie dziewictwa.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Suknia_%C5%9Blubna