Opieka nad meblami skórzanymi

i ponadczasową, ale źle traktowana (np. przez pazury zwierząt domowych) może ulec trwałemu i drogiemu do usunięcia uszkodzeniu. Wtedy nie pozostaje nic innego jak wezwać speca od renowacji takich tapicerek i mieć nadzieję, ze

Opieka nad meblami skórzanymi

Przywróć blask tapicerce

Skóra na meblach może ulegać zniszczeniom, nawet jeżeli o nią dbamy, a co za tym idzie traci swój ładny wygląd. Tapicerka skórzana jest uznawana za trwałą i ponadczasową, ale źle traktowana (np. przez pazury zwierząt domowych) może ulec trwałemu i drogiemu do usunięcia uszkodzeniu.

Wtedy nie pozostaje nic innego jak wezwać speca od renowacji takich tapicerek i mieć nadzieję, ze jego zabiegi pomogą. Najczęściej takie usługi są dość drogie, ale porównując je do ceny nowej tapicerki to już nie wychodzi tak drogo. Skórę odnawia się przy pomocy profesjonalnych środków do tego przeznaczonych, ale ich użycie nie jest takie proste i nawet jeżeli będziemy w posiadaniu takowych to pewnie nie odnowimy skóry tak jak profesjonalista. Więc warto zostawić to w jego rękach.


Skóry wyprawione w Wikipedii

Skóry garbarskie po wyprawieniu mogą służyć jako materiał na cholewki, spody, podszewki butów, rękawiczki (skóry podeszwowe, waszowe, podpodeszwowe, pasowe, boksy, welury, nubuki, waterproof, szewro, juchty, podszewkowe, glacé, nappa, zamszowe, odzieżowe, potnikowe). Skóry galanteryjne wykorzystuje się do produkcji teczek, pasków itp., skóry kaletnicze (skóry safianowe) na portmonetki, torebki, skóry rymarskie (skóry blankowe, waszetowe) na uprzęże i inne materiały wyposażenia np. wojskowego. Istnieją także odmiany takie jak skóry tapicerskie, skóry introligatorskie (oprawy książek, manuskrypty), skóry ortopedyczne (protezy, bandaże), skóry techniczne (na pasy pędne, trokowe, uszczelkowe, gazomierzowe, na odzież ochronną), skóry na bębny i na przyrządy sportowe.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skóra_(surowiec)


Skórzane meble mocno uszkodzone

Naprawa skórzanej tapicerki czy skórzanych butów nie należy do zadań prostych. Przy małych uszkodzeniach powierzchni, bez dużych zadrapań, praktycznie zawsze udaje się to zrobić bez widocznych śladów. Jednak głębokie rozdarcia, czy nawet przerwanie struktury skóry, może być bardzo skomplikowane do naprawy.

Istnieją co prawda metody naprawy takich zdarć, ale trzeba liczyć się z kosztami takiego zabiegu. Do tego celu stosuje się żywice, wypełniacze i barwniki. Efekt końcowy może być różny i zależy od długości rozdarcia i typu skóry, ale po naprawie zawsze będzie to wyglądało lepiej niż przed.