Odrobina przyjemności - idziemy do fryzjera i kosmetyczki

st to niewątpliwie bardzo często wybierana przez klientki takich zakładów usługa, o ile nie najczęstsza. Co sprawia, że wiele kobiet decyduje się na wykonanie profesjonalnego makijażu? Przede wszystkim, wykonany przez specjalistkę

Odrobina przyjemności - idziemy do fryzjera i kosmetyczki

Makijaż na ważne uroczystości

Zarówno gabinety kosmetyczne, jak i indywidualne kosmetyczki najczęściej oferują nam wiele usług w zakresie wykonywania profesjonalnego makijażu. Jest to niewątpliwie bardzo często wybierana przez klientki takich zakładów usługa, o ile nie najczęstsza. Co sprawia, że wiele kobiet decyduje się na wykonanie profesjonalnego makijażu? Przede wszystkim, wykonany przez specjalistkę makijaż to prawdziwe arcydzieło w tej dziedzinie. Dzięki pracy makijażystki możemy ukryć swoje defekty i wydobyć najpiękniejsze cechy swojej urody. Trudno zrobić to samodzielnie. Dodatkowo, taki makijaż jest o wiele bardziej trwały i nie ulega zniszczeniu nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Warto więc zdecydować się na taki makijaż, jeśli chcemy wyglądać naprawdę zjawiskowo.


Czym jest samoopalacz?

Samoopalacz ? środek kosmetyczny mający na celu nadanie skórze brązowego odcienia bez naświetlania skóry promieniami UV.

Samoopalacz imituje efekt naturalnej opalenizny, którą można uzyskać bez udziału słońca, nie prowadzi jednak do powstawania melaniny, naturalnego barwnika powstającego w skórze pod wpływem promieniowania UV. Dlatego też ten rodzaj zabarwienia nie chroni przed działaniem promieni słonecznych i skóra wymaga ochrony przed słońcem preparatami z filtrami ochronnymi.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Samoopalacz


Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Pierwszy zabieg depilacji laserowej poprzedzony jest konsultacją. Kosmetolog przeprowadza wywiad, ocenia stan i typ skóry oraz włosa, gdyż od tych czynników uzależnione jest prawidłowe dobranie parametrów lasera. U pacjentów, u których nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu, zostaje wykonana próba laserowa.

Osoba, u której ma być przeprowadzony zabieg, musi spełnić kilka warunków. Najważniejszym z nich jest, żeby nie opalała się przynajmniej przez miesiąc przed planowanym zabiegiem. Poza tym skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie może być sucha lub podrażniona; nie można stosować kremów depilujących na jeden tydzień przed zabiegiem; nie można stosować kremów lub maści zawierających witaminy A i C, retinol, izotretynoinę lub kwasy owocowe w miejscu depilowanej powierzchni na około 4 tygodnie przed każdym planowanym zabiegiem, leków uczulających na słońce, herbatek ziołowych zawierających dziurawiec lub nagietek.

Po zabiegu naturalnym objawem jest obrzęk lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry, które ustępują po kilku godzinach lub do 2?4 dni. W tym czasie skórę należy traktować bardzo delikatnie. Bezpośrednio po zabiegu nie stosować mydła, spirytusu, toników na bazie dezodorantów, ciało należy myć żelem bezmydłowym, tonikiem lub mleczkiem bezalkoholowym, ewentualnie czystą wodą; nie wolno stosować dezodorantów ani antyperspirantów (jeżeli depilacja dotyczyła pach), zamiast tego można stosować zasypkę lub kremy z alantoiną lub dekspantenolem. Po myciu skórę należy delikatnie osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób; preparaty o działaniu złuszczającym można stosować dopiero po upływie przynajmniej dwóch tygodni od zabiegu. Miejsc depilowanych przez dwa tygodnie po zabiegu nie można też opalać.

Kolejne zabiegi depilacyjne należy powtarzać co 4?8 tygodni (zależnie od części ciała i cech indywidualnych), aż do uzyskania odpowiedniego efektu.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Depilacja_laserowa