Krótko o zabiegach urodowych

nywanych także u osób ze skórą alergiczną. Jest to bardzo ważne dla alergików, aby mogli korzystać z zabiegów kosmetycznych, ponieważ to doskonale regeneruje ich skórę, na którą czasami nakładane są drażniące środki lecznicze. Mus

Krótko o zabiegach urodowych

Zabiegi kosmetyczne wykonywane u alergików

Nowoczesne zabiegi kosmetyczne są w stanie doskonale upiększyć każdego rodzaju skórę. Dlatego wiele zabiegów kosmetycznych może być wykonywanych także u osób ze skórą alergiczną. Jest to bardzo ważne dla alergików, aby mogli korzystać z zabiegów kosmetycznych, ponieważ to doskonale regeneruje ich skórę, na którą czasami nakładane są drażniące środki lecznicze. Muszą to być jedynie bardzo dobrze dobrane zabiegi, a podczas ich przeprowadzania należy sięgnąć po hipoalergiczne środki kosmetyczne. Dzięki temu na skórze alergicznej można wykonać praktycznie każdy zabieg, który nie jest bardzo inwazyjny. Wszystko to sprawia, że nawet osoby posiadające poważne problemy ze skórą alergiczną mogą cieszyć się pięknie wyglądającą skórą.


Ciekawostki z Wiki - definicja kosmetyków

Kosmetyki ? grupa produktów służących do pielęgnacji, oczyszczania, ochrony i upiększania ciała. Wg. ustawy z dnia 30 marca 2001 r. o kosmetykach, kosmetykiem jest każda substancja przeznaczona do zewnętrznego kontaktu z ciałem człowieka: skórą, włosami, wargami, paznokciami, zewnętrznymi narządami płciowymi, zębami i błonami śluzowymi jamy ustnej, którego wyłącznym lub głównym celem jest utrzymywanie ich w czystości, pielęgnowanie, ochrona, perfumowanie lub upiększanie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetyki


Psychologia makijażu

Makijaż może nieść znaczenie psychologiczne. Ludzie, którzy przesadnie podkreślają swoją urodę mogą mieć uraz związany z poczuciem niedostatecznej atrakcyjności (zobacz: kompensacja). Sposób używania makijażu może także ujawniać samoocenę (osoby o niskiej samoocenie bądź to zupełnie nie używają makijażu, bądź go nadużywają). Należy tu jednak uważać na interpretację, bowiem samo używanie lub nieużywanie makijażu nie jest podstawą rzetelnej diagnozy.

Zaburzenia poczucia tożsamości objawiać się może skłonnością do częstej i diametralnej zmiany wyglądu (np. powtarzające się operacje plastyczne, bardzo częsta zmiana koloru włosów itp.). Nie jest jednak prawdziwa zależność odwrotna: zmiana wyglądu nie musi być związana z zaburzeniem poczucia tożsamości.

W europejskiej kulturze kobiety malują często usta i oczy. Malowanie ust jest związane z powszechnym (nieprawdziwym) przekonaniem, że kobieta o pełnych ustach jest namiętna, zaś usta wąskie świadczą o oziębłości. Usta są także symbolem waginalnym i w związku z tym ich podkreślanie może być sygnałem seksualnym. Malowanie oczu związane jest z tym, że w kanonie kobiecej urody oczy odgrywają ważną rolę - im wydają się większe, tym bardziej atrakcyjne. Jedna z teorii mówi, że jest to związane z tym, iż kobieta z dużymi oczami wydaje się młoda (oczy dzieci są większe w stosunku do całej twarzy niż oczy dorosłych). Duże oczy mogą także sprawiać wrażenie niewinności, czyli wierności. Współczesny kanon kształtu oka to migdał.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Makija%C5%BC