Kilka słów o myjniach

80° do 120° w zależności od temperatury otoczenia, długości węża parowego oraz jakości wytwornicy. Gorąca, sucha para emulguje tłuszcz, rozpuszcza brud i inne zanieczyszczenia oraz zabija mikroorganizmy na czyszczonej powierzchni

Kilka słów o myjniach

Krótka definicja z Wikipedii. Czyszczenie_parą Technologia

Woda jest podgrzewana w wytwornicy pary do około 180 °C, natomiast temperatura u wylotu dyszy może wahać się w granicach od 80° do 120° w zależności od temperatury otoczenia, długości węża parowego oraz jakości wytwornicy. Gorąca, sucha para emulguje tłuszcz, rozpuszcza brud i inne zanieczyszczenia oraz zabija mikroorganizmy na czyszczonej powierzchni (większość z nich ginie już w temperaturze 85 °C). Skuteczność dezynfekcji w zależności od zastosowanego urządzenia i metody czyszczenia może przekraczać 99,5%.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czyszczenie_parą


W jaki sposób pracuje myjnia dotykowa?

Czyszczenie samochodu jest dzisiaj o wiele łatwiejsze, ponieważ mamy do dyspozycji szereg specjalistycznych myjni. Dzieli się je zazwyczaj na bezdotykowe i dotykowe. Na czym polega działalność myjni bezdotykowych? W jaki sposób myte są w nich samochodu? W takim przypadku, jak już można się domyślić dzięki nazwie, klient musi obsługiwać specjalne urządzenie, za pomocą którego samochód jest opłukiwany, a następnie myty płynem, który pozwala usunąć kłopotliwe plamy. Ponadto, duże znaczenie ma też fakt, że woda leci pod dużym ciśnieniem, co ułatwia pozbycie się zabrudzeń. Warto mieć też ze sobą kilka drobnych monet, ponieważ zazwyczaj to właśnie w ten sposób płaci się za usługę mycia.


Lakier_samochodowy , krótka definicja z Wikipedii

Lakier samochodowy ? materiał lakierniczy, substancja powłokotwórcza stosowana w celu otrzymania gładkiej powierzchni i zabezpieczenia jej przed działaniem czynników zewnętrznych. Ma on za zadanie przede wszystkim chronić samochód przed korozją i nadać mu kolor. Lakiery samochodowe występują w szerokiej gamie kolorystycznej i najczęściej nakładane są przy pomocy specjalnych urządzeń w specjalistycznych zakładach.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lakier_samochodowy