Higiena jest kluczowa - o odzieży medycznej

iewielkie urządzenia potrafią być nieraz bardzo kosztowne i kompletne wyposażenie gabinetu lekarskiego to naprawdę duży wydatek. Czy istnieją sposoby na zmniejszenie kosztów ponoszonych z tytułu zaopatrzenia naszego gabinetu? Dobr

Higiena jest kluczowa - o odzieży medycznej

Sprzęt lekarski ? jak zbić cenę?

Wielu inwestorów szuka jak najtańszych możliwości zakupu sprzętu lekarskiego. Jest to zupełnie zrozumiałe z uwagi na to, że niewielkie urządzenia potrafią być nieraz bardzo kosztowne i kompletne wyposażenie gabinetu lekarskiego to naprawdę duży wydatek. Czy istnieją sposoby na zmniejszenie kosztów ponoszonych z tytułu zaopatrzenia naszego gabinetu? Dobrym sposobem na redukcję kosztów jest negocjacja ceny. Wielu sprzedawców takiego specjalistycznego sprzętu lekarskiego oferuje taką możliwość. Ofert, przy których możemy negocjować cenę niezwykle wiele jest również zamieszczanych w Internecie. Jeśli chcemy znacznie obniżyć wydatki z tytułu zakupu wyposażenia medycznego, warto rozważyć również zakup używanego asortymentu.


Oferta firm zajmujących się zaopatrzeniem medycznym

Najbardziej popularną działalnością prowadzoną przez firmy zajmujące się zaopatrzeniem medycznym jest sprzedaż sprzętów potrzebnych w codziennej pracy lekarskiej. Są to, zależnie od wielkości firmy, różnego rodzaju urządzenia. Większość trudniących się zaopatrzeniem medycznym przedsiębiorstw oferuje swoim klientom również wiele artykułów, które są jednorazowego użytku i które muszą być zamawiane w dużej ilości dla pacjentów, szczególnie dla tych znajdujących się w dużych szpitalach. Dlatego też można powiedzieć, że zaopatrzenie medyczne to bardzo zróżnicowana dziedzina i chyba nie można znaleźć dostawcy od produktów wszelkiego rodzaju, a wybór kilku może - wbrew pozorom - okazać się bardziej korzystny dla klienta.


W sektorze medycznym jakość wyrobów

Jakość wyrobów medycznych
W sektorze medycznym jakość wyrobów jest określona przez normę europejską ISO 13485:2003, która została przyjęta przez Europejską Komisję Normalizacyjną (CEN) 16 czerwca 2003 roku. Zgodnie z przepisami kraje członkowskie CEN są zobowiązane do nadania normie statusu normy krajowej co w przypadku Polski miało miejsce 4 listopada 2005 roku. Polska norma została oznaczona symbolem PN-EN ISO 13485 ?Wyroby medyczne. Systemy zarządzania jakością. Wymagania do celów przepisów prawnych.? Wdrożenie przez przedsiębiorstwa normy medycznej ISO 13485:2003 jest decydującym czynnikiem, pozwalającym na sprzedaż wyrobów na rynku międzynarodowym. Niezależnie od wymagań zawartych w dyrektywach UE regulujących obrót wyrobami medycznymi na terenie UE w Polsce obowiązują szczegółowe przepisy dotyczące działania systemów jakości np. w pracowni RTG2.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyr%C3%B3b_medyczny