Coś o weterynarzach

nich zostały porzucone przez swoich właścicieli, a inne uciekły ze swoich domów i nie są przez nikogo szukane. Bardzo często są to chore zwierzęta, dlatego w schroniskach pracują weterynarze. Nie zawsze mogą oni otrzymywać wyp

Coś o weterynarzach

Zatrudnienie weterynarza w schronisku

Schroniska dla zwierząt są bardzo potrzebne z uwagi na to, że we współczesnym świecie żyje bardzo wiele samotnych zwierząt. Jedne z nich zostały porzucone przez swoich właścicieli, a inne uciekły ze swoich domów i nie są przez nikogo szukane. Bardzo często są to chore zwierzęta, dlatego w schroniskach pracują weterynarze.

Nie zawsze mogą oni otrzymywać wypłaty za swoją pracę, ale czasami muszą pracować bezpłatnie lub odbywać w takich schroniskach swoje praktyki weterynaryjne. Dzięki temu schroniska mogą normalnie funkcjonować, a weterynarze mogą zdobywać potrzebne im praktyki. Dzięki temu będą mogli w przyszłości założyć własną praktykę nie martwiąc się o to, że zabraknie im odpowiedniej wiedzy.


Traktowanie zwierząt w małych miejscowościach

Zwierzęta chorują, tak samo jak ludzie, czasami po prostu jakaś choroba je dopadnie i trzeba jechać do specjalisty. Niestety niektórzy ludzi e próbują leczyć zwierzaki na własną rękę, domowymi metodami, które często działają na ludzi, ale niestety dla zwierząt są wręcz szkodliwe. Takie praktyki stosuje się często na terenach poza miastem i na wsiach, gdzie pies nie ma wartości sentymentalnej tylko ma spełniać swoje zadanie.

Jest to przykre podejście do zwierząt, ale zdarza się dość często, przez co zwykłe przeziębienie czy grypa żołądkowa kończy się śmiercią zwierzęcia, które można uratować po konsultacji z weterynarzem.


Lekarz weterynarii- cytat z Wikipedii

W powszechnym języku usnuło się nazywać przedstawicieli tego zawodu "weterynarzami". Jednakże mało kto wie, że ta forma jest uznawana za błędną lub nawet obraźliwą zwłaszcza w środowisku lekarsko-weterynaryjnym. Weterynarz bowiem, a więc tłumacząc z łacińskiego veterinarius oznacza nikogo innego, jak "hodowcę zwierząt". Dopiero łacińskie sformułowanie medicus veterinarius, czyli w wolnym tłumaczeniu "lekarz weterynarii" oddaje właściwe nazewnictwo przedstawicielom tego zawodu. Jednak i ta ostatnia forma budzi pewne wątpliwości nawet wśród językoznawców, gdyż sugeruje, iż przedmiotem leczenia tak tytułowanego specjalisty nie są zwierzęta lecz sama weterynaria.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lekarz_weterynarii