Choroby i problemy układu nerwowego

ist\", Neurosurgery: Trigeminal Neuralgia Treated by Intraneural Injections of Osmic Acid. W różnych krajach istnieją różne uwarunkowania prawne co do indywidualnego praktykowania neurochirurgii oraz odmienne programy kształcen

Choroby i problemy układu nerwowego

Neurochirurgia Szkolenie, krótka definicja z Wikipedii

Termin "neurosurgery" został użyty po raz pierwszy w języku angielskim w 1904 roku w tytule artykułu w "Alienist and Neurologist", Neurosurgery: Trigeminal Neuralgia Treated by Intraneural Injections of Osmic Acid.

W różnych krajach istnieją różne uwarunkowania prawne co do indywidualnego praktykowania neurochirurgii oraz odmienne programy kształcenia przyszłych neurochirurgów. W większości państw minimalny okres przygotowania lekarza po studiach do samodzielnej pracy w charakterze neurochirurga wynosi od 6 do 7 lat, w Polsce - 6.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Neurochirurgia


Wykonywanie zabiegów neurochirurgicznych

Z zabiegów neurochirurgicznych korzystają osoby w każdym wieku. Oczywiście tego rodzaju zabiegi zwykle są bardzo poważne, dlatego należy otrzymać specjalne skierowanie, aby móc skorzystać z jednego z zabiegów neurochirurgicznych. Zdarza się jednak, że pacjent zmuszony jest do skorzystania z tego rodzaju zabiegu, a co za tym idzie nie może on przeciwstawiać się decyzji lekarzy, od których otrzymał skierowanie. Również sposoby przeprowadzania zabiegu neurochirurgicznego bywają uzależnione od konkretnego stanu zdrowia pacjenta. Tylko wówczas mogą być one w pełni skuteczne, a jednocześnie bezpieczne. Poza tym przeprowadzanie zabiegów neurochirurgicznych uzależnione jest od wieku pacjenta i faktu, z jakiej przyczyny trafił on do przychodni.


Neurochirurgia , krótka definicja z Wikipedii

Neurochirurgia, chirurgia układu nerwowego jest dziedziną medycyny zajmującą się diagnostyką i leczeniem operacyjnym niektórych chorób układu nerwowego. W obszarze zainteresowania neurochirurgii znajdują się: mózgowie, rdzeń kręgowy, nerwy obwodowe oraz układ naczyniowy, zaopatrujący te struktury.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Neurochirurgia